JAK DBAMY O ŚRODOWISKO,
I JAK MOŻESZ NAM W TYM POMÓC.

JAK DBAMY O ŚRODOWISKO,
I JAK MOŻESZ NAM W TYM POMÓC.

NASZA MISJA

Troska o środowiska jest jedną z głównych misji marki SCENT&CARE. Od kilku lat na całym świecie można zauważyć pewnego rodzaju trend na „bycie EKO”, jednak dla nas to nie tylko trend, a styl życia, który już nigdy nie wyjdzie z mody. Kondycja naszej planety jest w opłakanym stanie. W zawrotnym tempie wycinane są kolejne lasy, środowisko jest zanieczyszczane przez tony plastiku, a globalne ocieplenie i zmiany klimatu są odczuwalne coraz bardziej przez każdego z nas. Niewielkie zmiany, które w łatwy sposób każdy z nas może wprowadzić, mogą przyczynić się do poprawy kondycji naszej planety.

SZKŁO

Nasze naturalne kosmetyki są pakowane wyłącznie w szklane opakowania. Szkło produkowane jest z naturalnych składników: sody kalcynowanej, wapnia i piasku. Surowce pod wpływem bardzo wysokiej temperatury topią się tworząc masę szklaną, która formowana jest w odpowiedni kształt. Taki sposób produkcji sprawia, że jest to surowiec odnawialnym w 100% i może być przetwarzany w nieskończoność nie tracąc na jakości i czystości.

PAPIER

Pudełka do wysyłki zamówień wykonane są w 90% z przetworzonych materiałów. Nie zawierają w sobie plastiku powstałych na bazie ropy naftowej, a nadruk wykonany jest farbą na bazie wody. Całe pudełko jest w pełni kompostowalne i biodegradowalne – za pomocą światła, wilgoci, powietrza i mikroorganizmów rozłoży się do naturalnych mikroelementów nie generując negatywnego wpływu na środowisko.

WYPEŁNIENIE

Do zabezpieczenia produktów w transporcie używamy ekologicznego skropaku, który jest produktem roślinnym w pełni biodegradowalnym. Zrobiony jest ze skrobi kukurydzianej, a podczas jego produkcji do atmosfery nie są wydzielane szkodliwe freony i dwutlenek węgla. Skropak możesz wykorzystać ponownie do zabezpieczenia innej przesyłki lub polać go ciepłą wodą, a w ciągu kilku sekund całkowicie się rozpuści!

JAK MOŻESZ POMÓC

KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE

Podczas zakupów zwracaj uwagę, czy firma jest odpowiedzialna społecznie. Wybieraj sprawdzone produkty o wysokiej jakości, aby służyły Ci dłużej. Opakowania plastikowane zastępuj opakowaniami ekologicznymi, które można poddać recyklingu lub użyć ponownie.

UŻYWAJ PONOWNIE

Gdy tylko to możliwe używaj wszystkiego wiele razy. Opakowania i słoiki możesz zamienić na domowe organizery, niepotrzebną odzież przekaż przyjaciółce lub osobą potrzebującym, pozostałości warzyw w lodówce zamień na pyszna sałatkę lub zupę krem. Pomysłów jest wiele, tylko od Ciebie zależy, które wdrożysz swoje życie. .

SZANUJ I OSZCZĘDZAJ

Istotnym elementem w dbaniu o środowisko jest przede wszystkim szacunek do naturalnych surowców. Nawet proste nawyki mają wpływ na środowisko. Wykorzystuj tyle surowców ile na prawdę potrzebujesz – zakręcaj wodę, zrezygnuj z niepotrzebnych przejażdżek samochodem, wyłącz telewizor i zgaś światło kiedy jesteś w innym pomieszczeniu.

DO GÓRY