GLINKA – 5 SPOSOBÓW NA ZASTOSOWANIE

Glinki kosmetyczne to jedne z najstarszych, naturalnych surowców kosmetycznych. Znane były już w starożytności – zapewniały kobietom pięknie wyglądającą i odżywioną skórę twarzy i ciała. Bogactwo naturalnych minerałów zawartych w glinkach działa na skórę odżywiająco, leczniczo i kojąco. W dzisiejszych czasach glinki kosmetyczne przeżywają swoją „drugą młodość”. Coraz bardziej świadomi konsumenci chętniej sięgają po sprawdzone i naturalne surowce do pielęgnacji skóry. Maseczka z glinki to najpopularniejszy sposób na wykorzystanie glinki, jednak to nie jedyny sposób na wykorzystanie tego drogocennego surowca. Przygotowaliśmy dla Was poradnik wraz z przepisami na przygotowanie domowych zabiegów z użyciem glinki.


MASECZKA Z GLINKI NA TWARZ

Najpopularniejszy sposób na wykorzystanie glinki. Maseczka na twarz z glinki działa na skórę oczyszczająco, odświeżająco, ściągająco i odżywiająco.

1. Odmierz 10-15 g glinki i dodaj ulubiony hydrolat lub wodę – w proporcji 1:1.
2. Aby wzbogacić właściwości glinki możesz dodać kilka kropli ulubionego oleju pielęgnacyjnego.
3. Dokładnie wymieszaj ze sobą składniki, maseczka powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Do mieszania nie używaj metalowych narzędzi ponieważ działa on dezaktywująco na właściwości glinki.
4. Nałóż maskę na twarz i pozostaw na 15-20 min. Jeśli poczujesz, że maseczka zaczyna wysychać spryskaj ją hydrolatem lub wodą. Jest to niepożądany efekt, który sprawi że maseczka nie odda skórze swoich wszystkich właściwości.
5. Zmyj maseczkę za pomocą ciepłej wody i gąbki do mycia twarzy.

Maseczkę wykonuj 1-2 razy w tygodniu.


SUCHY SZAMPON Z GLINKI DO WŁOSÓW

Glinki mają silne właściwości absorbujące, nie podrażniają skóry, delikatnie podnoszą włosy u nasady i są w 100% naturalne. Idealnie sprawdzą się jako suchy szampon do włosów, zastępując syntetyczne produkty z drogerii.

1. Palcami nałóż glinkę u nasady włosów.
2. Pozostaw na kilka minut.
3. Pozostałości glinki dokładnie wyczesz za pomocą szczotki lub suszarki – to ważne, aby uniknąć efektu przykurzonych włosów.


KĄPIEL W GLINCE

Kąpiel w glince to ekskluzywny zabieg, który można wykonać w domu. Podczas kąpieli dochodzi do wymiany magnezu i wapnia zawartego w glince z sodem i jonami zawartymi w naszej skórze. Glinka działa na skórę oczyszczająco, odżywiająco i relaksująco.

1. Dodaj do wanny ok. 50 gram glinki (w zależności od kubatury wanny).
2. Opcjonalnie dodaj ulubiony olej pielęgnacyjny.
3. Kąpiel powinna trwać ok. 20 min
4. Po zakończeniu dokładnie spłucz glinkę z ciała.


PEELING SKÓRY GŁOWY Z GLINKĄ

Jeżeli Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają wykonaj peeling skóry głowy. Peeling skóry głowy działa oczyszczająco, odkażająco, normalizuje ilość wydzielanego sebum, wzmacnia cebulki i pobudza porost włosów.

1. Wymieszaj glinkę z szamponem, dodaj cukier lub mielone pestki – proporcje najlepiej dobrać indywidualnie, w zależności od „stopnia” peelingu który chcecie uzyskać i indywidualnych potrzeb.
2. Peeling nałóż na skórę głowy i masuj ją przez 5 min (pamiętaj aby wcześniej dobrze zwilżyć włosy)
3. Po wykonaniu zabieg spłucz peeling ciepłą wodą i wymyj włosy szamponem.

Peelingu wykonuj raz w tygodniu.


MASKA Z GLINKI NA SKÓRĘ GŁOWY

Maska z glinki działa absorbująco, zmniejsza podrażnienia, przedłuża świeżość włosów i wzmacnia cebulki włosów. Dodatkowo, Twoje włosy staną się odżywione i nawilżone.

1. Wymieszaj glinkę z olejem
2. Nałóż na skórę głowy i u nasady włosów
3. Pozostaw na 10-15 min
4. Dokładnie spłucz maskę i wymyj włosy szamponem


Jaki jest Twój ulubiony sposób na wykorzystanie glinki?

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ GLINKĘ

Napisz komentarz

DO GÓRY