RODZAJE SKÓRY – JAK ROZPOZNAĆ SWÓJ RODZAJ?

Odpowiednie rozpoznanie typu skóry jest podstawą pielęgnacji, ponieważ umożliwia dobranie odpowiednich kosmetyków do potrzeb skóry. Każdy typ skóry wymaga innego traktowania. Cerat tłusta potrzebuje systematycznego oczyszczania, a cera sucha regularnego nawilżania, dlatego niezmiernie ważne jest to, aby poprawnie ją rozpoznać. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i sprawdź jaki rodzaj skóry posiadasz.


JAK ROZPOZNAĆ SWÓJ RODZAJ SKÓRY?

SKÓRA NORMALNA
Jest wzorcowym typem skóry, jednak u dorosłych osób występuje rzadko. Skóra normalna z wyglądu przypomina skórę dziecka. Jest odpowiednio nawilżona, elastyczna, gładka. Gruczoły łojowe pracują poprawnie dlatego nie ma na niej żadnych wyprysków i podrażnień, nie świeci się, a pory są niewidoczne. Naczynia krwionośne są niewidoczne, posiada jednolity kolor i dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne.

SKÓRA SUCHA
Jest zauważalnie przesuszona, matowa, łuszczy się, brakuje jej nawilżenia. Skóra sucha w dotyku jest szorstka i napięta, naczynia krwionośne są widoczne, podatna jest na warunki atmosferyczne. Ten typ skóry jest cienki, dlatego procesy starzenia się skóry są widoczne wcześniej.

SKÓRA TŁUSTA
Charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum na całej powierzchni, pojawiają się na niej wypryski lub trądzik. Skóra tłusta ma szarawy kolor, jest gruba, świecąca, a pory są widocznie rozszerzone i zapchane. Ten typ skóry dobrze reaguje na działanie czynników atmosferycznych i dużo później zaczyna się starzeć.

SKÓRA MIESZANA
Jest połączeniem skóry suchej i tłustej. Strefa T (czoło, nos, broda) to obszar gdzie produkowana jest nadmierna ilość sebum i mogą pojawiać się zaskórniki i rozszerzone pory. Pozostała część twarzy jest wysuszona, skłonna do podrażnień i napięcia.

SKÓRA WRAŻLIWA
Skóra tego typu jest podrażniona, pojawiają się na niej zaczerwienia i pękające naczynka, którym może towarzyszyć świąd. Często ma skłonności do alergii, reaguje na stres, złe odżywanie oraz czynniki atmosferyczne. Skóra wrażliwa reaguje na źle dobrane kosmetyki.


DOBIERANIE KOSMETYKÓW

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji skóry kieruj się ich przeznaczeniem. Każdy z naszych produktów zawiera na karcie produktu oraz etykiecie informację do którego typu skóry jest przeznaczony. Poprawne dobranie kosmetyku do typu skóry zapewni Ci lepsze efekty, szczególnie jeśli Twoja skóra wymaga szczególnej uwagi ze względu na towarzyszące jej wysuszenie, trądzik, czy zmarszczki.

Jaki jest Twój rodzaj skóry?

Napisz komentarz

DO GÓRY