ŚWIECE RZEPAKOWE – DLACZEGO WARTO JE WYBRAĆ?

Od października 2021 świece dostępne są pod marką leisure candle. Zapraszamy na oficjalną stronę klikając TUTAJ.

Co może być bardziej przyjemnego podczas wieczornego relaksu, niż ulubiony zapach wyczuwalny w powietrzu, delikatnie palący się płomień i wyjątkowy nastrój, który można stworzyć przez zapalenie świecy? Nic więc dziwnego, że świece zapachowe można spotkać niemal w każdym domu. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, z czego i w jaki sposób są one produkowane.

Większość świec zawiera szkodliwą dla zdrowia i środowiska parafinę lub są produkowane w sposób szkodliwy dla środowiska. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się naturalne świece sojowe, jednak sposób ich pozyskiwania staje się coraz mniej etyczny. Zapotrzebowanie na soję w ostatnich latach wzrosło do tego stopnia, że pod jej uprawę wycina się lasy, a transport surowca do Europy generuje duży ślad węglowy.


EKOLOGICZNY WOSK RZEPAKOWY

Ekologiczną alternatywą są świece z wosku rzepakowego produkowanego z roślin uprawianych w Europie w zrównoważony sposób. Dzięki europejskiej produkcji transport wosku generuje mniejszy ślad węglowy związany z dostarczeniem surowca do naszej pracowni. Wosk rzepakowy jest wegański, biodegradowalny, wolny od GMO i nie jest testowany na zwierzętach. Podczas spalania świeca z wosku rzepakowego nie wytwarza żadnych niebezpiecznych dla środowiska i człowieka związków chemicznych.


SZTUKA RZEMIOSŁA

Każda nasza świeca powstaje w czasochłonnym, tradycyjnym procesie, podczas którego wszystkie etapy produkcji wykonywane są ręcznie – topienie wosku i mieszanie z zapachem, mocowanie knota, etykietowanie i finalnie zatapianie świecy. Świeca powstaje w Polsce i jest tworzona z dbałością o najmniejszy szczegół.


SZKŁO Z RECYKLINGU

Szkło użyte do świec pochodzi w 100% z recyklingu. Drugie życie surowca nadawane jest przez wykwalifikowanych polskich hutników, którzy ręcznie formują każdy szklany cylinder. Efektem ich pracy jest szkło o unikalnej strukturze i nierównościach, które dodatkowo podkreślają oryginalny wygląd i niepowtarzalność każdej świecy.

Po wypaleniu świecy marka zachęcamy, aby szklany pojemnik po raz kolejny dostał nowe życie – jako lampion do tealighta, pojemnik kosmetyczny lub domowy organizer.


HISTORIA OPOWIEDZIANA ZAPACHEM

Kompozycje zapachowe zostały zaprojektowane w małej manufakturze w słynnym Grasse we Francji – światowej stolicy przemysłu perfumeryjnego. Wszystkie zapachy są wegańskie i zgodne ze standardami IFRA. Każdy z czterech zapachów dostarczy Ci wyjątkowych doznań i pozwoli na przeżycie innej historii. 

Napisz komentarz

DO GÓRY