ŚWIECE RZEPAKOWE – DLACZEGO WARTO JE WYBRAĆ?

Co może być bardziej przyjemnego podczas wieczornego relaksu, niż ulubiony zapach wyczuwalny w powietrzu, delikatnie palący się płomień i wyjątkowy nastrój, który można stworzyć przez zapalenie świecy? Nic więc dziwnego, że świece zapachowe można spotkać niemal w każdym domu. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, z czego i w jaki sposób są one produkowane.

Większość świec zawiera szkodliwą dla zdrowia i środowiska parafinę lub są produkowane w sposób szkodliwy dla środowiska. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się naturalne świece sojowe, jednak sposób ich pozyskiwania staje się coraz mniej etyczny. Zapotrzebowanie na soję w ostatnich latach wzrosło do tego stopnia, że pod jej uprawę wycina się lasy, a transport surowca do Europy generuje duży ślad węglowy.


EKOLOGICZNY WOSK RZEPAKOWY

Ekologiczną alternatywą są świece z wosku rzepakowego produkowanego z roślin uprawianych w Europie w zrównoważony sposób. Dzięki europejskiej produkcji transport wosku generuje mniejszy ślad węglowy związany z dostarczeniem surowca do naszej pracowni. Wosk rzepakowy jest wegański, biodegradowalny, wolny od GMO i nie jest testowany na zwierzętach. Podczas spalania świeca z wosku rzepakowego nie wytwarza żadnych niebezpiecznych dla środowiska i człowieka związków chemicznych.


SZTUKA RZEMIOSŁA

Każda nasza świeca powstaje w czasochłonnym, tradycyjnym procesie, podczas którego wszystkie etapy produkcji wykonywane są ręcznie – topienie wosku i mieszanie z zapachem, mocowanie knota, etykietowanie i finalnie zatapianie świecy. Świeca powstaje w Polsce i jest tworzona z dbałością o najmniejszy szczegół.


SZKŁO Z RECYKLINGU

Szkło użyte do świec pochodzi w 100% z recyklingu. Drugie życie surowca nadawane jest przez wykwalifikowanych polskich hutników, którzy ręcznie formują każdy szklany cylinder. Efektem ich pracy jest szkło o unikalnej strukturze i nierównościach, które dodatkowo podkreślają oryginalny wygląd i niepowtarzalność każdej świecy.

Po wypaleniu świecy marka zachęcamy, aby szklany pojemnik po raz kolejny dostał nowe życie – jako lampion do tealighta, pojemnik kosmetyczny lub domowy organizer.


HISTORIA OPOWIEDZIANA ZAPACHEM

Kompozycje zapachowe zostały zaprojektowane w małej manufakturze w słynnym Grasse we Francji – światowej stolicy przemysłu perfumeryjnego. Wszystkie zapachy są wegańskie i zgodne ze standardami IFRA. Każdy z czterech zapachów dostarczy Ci wyjątkowych doznań i pozwoli na przeżycie innej historii. 

WYBIERZ ŚWIECĘ DLA SIEBIE

Napisz komentarz
DO GÓRY